Porównywarka Ubezpieczeń

www.porownywarkaubezpieczen.com.pl
Udostępnij na: Google plus facebook twitter Mamy dla Ciebie OC już od 258 zł!
Home»Poradnik kierowcy»Jak obniżyć koszt ubezpieczenia OC?
Poradnik kierowcy

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia OC?

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, nie ważne czy nim jeździ czy też nie - polisa OC musi zostać wykupiona. Jeśli zatem jesteśmy na nią skazani, sprawdźmy w jaki sposób możemy obniżyć jej koszty.

Obowiązek wykupu OC dla samochodu narzuca na kierowców prawo. Ustawa określa również, jaki powinien być zakres oc. Stąd też w każdym towarzystwie jest on dokładnie taki sam: w momencie, gdy właściciel ubezpieczonego samochodu doprowadzi do wypadku czy kolizji ubezpieczyciel bierze na siebie za to odpowiedzialność finansową, a zatem wypłaca odszkodowanie w nim poszkodowanym. Zatem porównując oc w różnych towarzystwach możemy kierować się tym, aby było ono jak najtańsze.

Wysokość składki za OC zależy od tzw. taryfy bazowej oraz zniżek bądź zwyżek właściciela pojazdu.

Taryfa bazowa

Na nią składają się czynniki związane z samym autem oraz te, mówiące o kierowcy. Te, które są związane z autem to między innymi rok produkcji i pojemność silnika. Do drugiej grupy zaliczymy głównie: wiek kierowcy oraz miejsce jego zamieszkania.

Obniżamy OC

Istotny wpływ na koszt oc mają zniżki i zwyżki nabywane przez kierowcę. Zniżkami nagradzani są kierowcy jeżdżący bezszkodowo i zniżki te mogą sprawić, że nasza polisa OC będzie tańsza nawet o 60%. ZE względu na dużą konkurencję na rynku ubezpieczeniowym towarzystwa stosują też inne zniżki.

Umowa z ubezpieczycielem zazwyczaj zawierana jest na okres 12 miesięcy, chociaż zdarzają się i polisy krótkoterminowe.

Składkę często możemy opłacić w ratach. Jednak na tych kierowców, którzy zrobią to jednorazowo czeka zniżka w postaci 5%.

Popularną zniżką jest również zniżka za wykupienie polisy przez internet - często sięga ona nawet 10%. Do zniżek czasami uprawnia nas wykonywany zawód. Warto więc i o to zapytać ubezpieczyciela.

X

Korzystamy z ciasteczek!

Korzystamy z ciasteczek! Aby ułatwić korzystanie z serwisu stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej - Regulamin

Kliknij, aby schować